6. ročník – 2019

Od února do dubna roku 2019 proběl již 6. ročník našeho čekatelského kurzu. I v tomto roce byl kurz tvořen 3 víkendy. Menší změnou prošel instruktorský tým, kdy sestru Ivku nahradila Šárka, která již kdysi na kurzu působila. Formát kurzu zůstal nezměněn – 2 víkendy byly zážitkově-vzdělávací a jeden zkouškový víkend s tím, že některé kompetence se plnili již během prvních víkendů. Na šesté Mraveniště se přihlásilo přes 40 zájemců. Samotného kurzu se pak zúčastnilo 23 frekventantů.

1. víkend se uskutečnil 8. – 10. února. Jeho dějištěm byl tentokrát Skautský domov v Příboře.
V termínu 8. – 10. března se v kopřivnickém skautském centru Vanaivan uskutečnil 2. víkend kurzu.
Ve Vanaivanu se odehrál i závěrečný Zkouškový víkend, a to v termínu 12. – 14. dubna.

Chlapci: Vít Buzek, František Polášek, Vojtěch Dořičák, Martin Macko, Matěj Půhoný, Vlastimil Buriánek, Dominik Kolacia, Jan Štivar a Ondřej Pres

Dívky: Anna Marenčáková, Magdaléna Talašová, Linda Komárková, Klára Kociánová, Marie Kováříková, Markéta Suchánková, Monika Krajčová, Karolína Chmelařová, Markéta Volková, Alžběta Macíčková, Andrea Garguláková, Eliška Bajerová, Marie Dostálová a Markéta Palacká